NEDEN?

Neden CİMART ?

Çocuklar hepimizin geleceği...

Tablet, akıllı telefon, playstation ve televizyon başında uzun saatler geçiren zamane çocukları gittikçe yalnızlaşarak dijital dünyaya bağımlı hale geliyorlar. Üstelik bu bağımlılık ileride gelişim bozuklukları, eklem ve kas ağrıları, halüsinasyon ve sosyal hayatta problemlere neden oluyor. Sosyal anlamda gelişmekten geri kalan, zeki ama özgüvensiz, beyni mekanikleşmiş, duygusal zekâsı kısıtlı yeni nesil çocuklar, top oynamayan, ip atlamayan, seksek nedir bilmeyen, hareketsiz, asosyal bireylere dönüşüyorlar.
Oysa çocuklarımızı erken yaşta spora yönlendirirsek daha sağlıklı bir geleceğin de kapılarını aralamış oluruz. Spor, büyüyen çocuğun fiziksel gelişiminin yanında psikolojik, sosyal gelişimine de katkıda bulunur.
Çocuklarımıza erken yaşta sporun önemini aşılayan, onların fiziksel ve sosyal gelişimine katkıda bulunan CİMART çocuklar için sağlıklı geleceğe yatırım!
CİMART uzun yıllar bu branşta eğitim vermiş, ülke genelinde birçok şampiyonluk kazanmış deneyimli ve samimi antrenörlerden oluşuyor.
Her türlü konforun sağlandığı salon ise kaliteli ve keyifli bir ortam sunuyor.


Neden cimnastik ?

Tüm sporların temeli olan cimnastik; güç, denge ve esneklik sağladığı gibi çocuklara düşünsel ve fiziksel koordinasyon ve çeviklik kazandıran en etkin spor dalı olduğu için erken yaşta çok önemli ve faydalı.