Pic

HAKKIMIZDA

Cimart Cimnastik Salonunun bünyesinde çalışan antrenörlerimiz, 2013 yılında yıkılan Bağlarbaşı Spor Salonunda gerek sporcu, gerekse antrenör olarak artistik cimnastik branşına 15-20 yıl emek vermiş kişilerdir. Ülkemizi uluslar arası arenalarda defalarca temsil etmiş bir ekiptir. Birçok kez İstanbul ve Türkiye’de şampiyonluklar yaşamıştır. Tüm ekip 2010 - 2011 yılından bu yana Özel Alev Okullarının cimnastik branşında etkinlik öğretmenliği yapmaktadır. Bu beraberlikten doğan gücü daha çok çocuğa ulaştırıp, daha çok çocuğa sporu sevdirmek için Cimart çatısı altında cimnastik çalışmalarına devam etme kararı almışlardır.

YOL PATİKAMIZ

İlk aylar dediğimiz etapta, yeni başlamış minik cimnastikçilerimiz hafta sonları veya haftaiçleri iki saat olmak üzere bir temel eğitim programından geçer. Bu süreçte cimnastiğin temelini oluşturan hareketlerin yanında; koordinasyon, güç, denge, esneklik, sürat ve çeviklik gibi yetilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılır… Ailenin isteği ve antrenörlerimizin yorumları doğrultusunda belli yeterliliğe ulaşan minik cimnastikçilerimiz haftanın dört günü birer saatlik diğer çalışma programına geçerler. Bu etapta daha fazla güç, esneklik ve sürat gelişmesi çalışmaları yapılır. Bir önceki etapta çalıştırılan temel cimnastik hareketleri yerini, daha fazla güç, esneklik ve koordinasyon gerektiren daha zor hareketlere bırakır. Bu etapta minik cimnastikçilerimiz okullararası yarışmalarda okulunu cimnastik branşında temsil edebilecek bir düzeye gelir. Yine ailenin isteği ve antrenörlerimizin yorumları doğrultusunda bu etapta da yeterli seviyeye ulaşan, belli hareket yetisine sahip minik cimnastikçilerimiz haftanın altı günü ikişer saatlik çalışma programıyla Kulüplerarası Türkiye Şampiyonalarına hazırlanacak bir hale geleceklerdir… Tüm bu süreç esnasında cimnastiğin temelini almış minik cimnastikçilerimiz, ailelerinin istekleri doğrultusunda, antrenörlerimizin tecrübeleri ile bedensel kabiliyetleri açısından hangi spor branşında daha başarılı olabileceği konusunda yönlendirilecektir…MİSYONUMUZ

Çocuklarımıza erken yaşta sporu sevdirerek; fiziksel ve ruhsal olarak gelişimlerini yapılarına uygun yöntemler içerisinde tamamlamalarını bir eğitim sanatı içerisinde sağlamak ve ülkemize cimnastik ve diğer spor branşlarında başarılı sporcular kazandırmaktır.
Pic

Bizimle tanışmak ister misiniz ?

İLETİŞİM KURUN

HABERDAR OLUN

Yeniliklerden haberdar olmak için e-mailinizi bırakabilirsiniz